Dopravní stavitelství

Dopravní stavitelství je jedním ze tří možných zaměření, které si pro třetí a čtvrtý ročník volí studenti oboru Stavebnictví.

Předměty dopravního stavitelství mají následující náplň:

• silnice, rychlostní komunikace a dálnice
  • městské komunikace, parkoviště, zastávky MHD atd.
  • vybavení silnic, dálnic a místních komunikací
  • správa a údržba silnic a dálnic
  • začlenění komunikací do krajiny, estetika návrhu, ochrana životního prostředí
  • dopravní inženýrství - průzkumy a prognózy, kapacity komunikací