Stavařský Randálfest již pošesté

pondělí, 20 srpen 2018 21:07 | Za tým Randálfestu Magda R.

Tak jako v předchozích pěti letech oslavujeme na vysokomýtské stavebce konec školního roku a vítáme prázdniny Randálfestem, naším multižánrovým festivalem.

Ten začíná hned ráno dopoledním „bojem“ o Putovní pohár. V letošním roce se mezi sebou utkalo osm tříd nejprve ve společných štafetových soutěžích, ve kterých okusily svou zručnost při jízdě v kolečku, zatloukání hřebíků, šroubování vrutů i hodu vodními bombami. Poté musely třídy prokázat schopnost komunikace a práce v kolektivu při soutěžích samostatných, v nichž měly jednotlivé týmy například pracovat s „jeřábem“, vytyčit stavbu podle přiloženého plánu, zadat hesla na obří klávesnici, postavit silnici, apod. Vše se nejlépe podařilo letošním absolventům oboru pozemní stavitelství. Ti s přehledem obhájili loňský titul. V těsném závěsu za nimi skončili naopak benjamínci školy. Stříbrnou příčku obsadili učni 1. ročníku a bronzovou studenti 1. ročníku střední školy.

Odpolední program festivalu, na který může zavítat i široká veřejnost, byl kvůli počasí tentokrát přesunut pod střechu M-klubu – odehrával se na Malé scéně. O hlavních hostech festivalu rozhodlo (tak jako každý rok) hlasování studentů a absolventů. Letos jsme na pódiu přivítali skupinu Perutě a Jakuba Děkana s W.A.F. Před nimi nám zahrály skvělé místní kapely Projekt II, jeho mladší sourozenec Projekt III a Four in Van. Celý program završila kapela Neeasi.

Děkujeme všem účinkujícím, pořadatelům, pedagogům, sponzorům i Vám všem. Jen díky vám dokážeme vytvořit a zároveň prožít takovýto den. Za necelý rok tedy opět na viděnou.

Fotogalerie ze soutěžního dopoledne:

Fotogalerie z koncertů: