Malé stavby v krajině!

úterý, 16 květen 2023 11:07 | Slavomír Peterka
Ahoj,
srdečně zdravím všechny, rád bych Vás pozval na tvůrčí workshop, který pořádáme v sobotu 20. 5. 2023.
 
Malé stavby v krajině! 
 
O místu a zadání:
Workshop vznikl z laskavé iniciativy a záměru městského architekta VM pana Jakuba Chobotského, na kterého se můžete v sobotu těšit. Bývalé máchadlo (dnes už téměř neznámá typologie) v Domoradicích přestalo plnit svůj účel a chátralo až do úplné demolice. Cenná voda, která místem dál protéká zůstává však pro místní dál kvalitou a potenciálem. Vůlí obyvatel je nějakým způsobem toto místo dokončit. 
 
P2190163.JPG
 
O workshopu a jeho cílech:
Co má na takovém místě vzniknout a jakou to má mít formu?
Budeme se učit způsoby jak pracovat s takto roztříštěným zadáním. V průběhu Vás seznámíme s metodikou navrhování, vyzkoušíte si různé analytické metody, kterými místo číst (SWOT, Lynch, ideový mrak, terénní průzkum...), kde hledat inspirace, pokud jsou potřeba a jak snadno pracovat s různými médii pro navrhování. Témata samotného návrhu budou obsah, měřítko, materialita, kontext, umění.
 
Přibližný harmonogram:
8:30 - setkání ve Vysokém Mýtě před školou a odjezd do Domoradic (i proto bychom potřebovali znát nyní počet účastníků, abychom zorganizovali dopravu; prosím studenty, kteří pojedou svým vozem, aby se ozvali a s převozem nám případně pomohli)
9:00 - návštěva místa, seznámení se zadáním, prohlídka obce
10:30 - diskuze nad možnostmi využití, komentář místních k chybějící vybavenosti obce
11:15 - analytická část
12:30 - oběd 
13:15 - vyhodnocení analytické části a rozdělení podrobnějších zadání pro návrh
14:30 - průběžné konzultace návrhů
16:00 - závěrečná prezentace
17:30 - předpokládaný konec
 
S sebou:
- kreslící pomůcky
- pláštěnku (byť pracovat budeme v bývalé knihovně)
- svačinu
- peníze na jídlo (nejspíše bychom hromadně objednali pizzu z VM https://www.pizzaart.cz/menu.php)
- mobilní telefon pro research na webu a případné focení (není povinností)
 
Na koho se můžete těšit:
- celým dnem vás budou provázet a předávat vám své znalosti praktikující architekti Jakub Chobotský s vlastní arch. kanceláří Systematic design, Vladěna Bockschneiderová z ateliéru IXA Tomáše Hradečného, Anna Křížová ze sdružení COLLCOLL a Slavomír Peterka.
 
Chceš se zúčastnit?
V případě zájmu prosím využij tento kontakt:
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 774 111 417
 
Tak snad brzy na viděnou,
těšíme se na Vás a doufáme v pěkné počasí,

Slavomír Peterka