Přijímací řízení na SOŠ

Souhrnné informace pro maturitní obor vzdělávání - Stavebnictví

Vyplněnou přihlášku (vzor najdeš na konci této stránky) lze podávat přímo do kanceláře školy každý den od 7:00 do 15:00 nebo poštou nejpozději do 1. března 2021 (včetně).

Letošní školní rok není úplně typický, oproti jiným letům došlo i ke změně přijímacího řízení. Vše se bude odvíjet od počtu přihlášek, které obdržíme. Pokud jich bude nejvýše 90 (to je naše kapacita 1. ročníků), písemné zkoušky tě nečekají. Pořadí uchazečů vytvoříme na základě tvých známek na vysvědčení z 1. pololetí 8. a 9. třídy. Body navíc ti může přinést i mimořádný zájem o obor – myslíme tím například absolvování výtvarného oboru v ZUŠ, nebo úspěch v různých soutěžích v technických předmětech.

Jakmile by zájem o studium převýšil naše kapacity, musíme písemné testy konat. Abychom ti co nejvíce ulehčili přípravu, půjdeme cestou jednotných přijímacích zkoušek. Na webu https://prijimacky.cermat.cz je ke stažení řada zadání z minulých let, které si můžeš vyzkoušet. Budeš tak dopředu vědět, na co se máš připravit. O tom, zda budeš testy psát, tě budeme informovat nejpozději 5. března 2021. Zpráva ti přijde na e-mailovou adresu uvedenou v přihlášce ke studiu. Před samotnými zkouškami budeš mít ještě trochu času, konají se totiž v pondělí 12. dubna 2021 a v úterý 13. dubna 2021 (den odpovídá tomu, na jakém místě přihlášky jsi naši školu uvedl).

Máš-li nějaké nezodpovězené otázky ohledně přijímacího řízení, neváhej se zeptat. Telefonní číslo do kanceláře školy je 465 420 314.

Den otevřených dveří

Určitě dobře uděláš, pokud se přijdeš podívat na naši školu ve dnech otevřených dveří - o nich se dozvíš na samostatné stránce. Pokud to vládní opatření neumožní, rádi se s tebou spojíme alespoň online.

Přihláška ke stažení

pdfPřihláška na SOŠ - formulář k vytištění
xlsxPřihláška na SOŠ - interaktivní XLSX formulář (excel)
xlsxPřihláška na SOŠ - vzor.xlsx - předvyplněný vzor