Fotografická soutěž "Inženýrská stavba"

Srdečně zveme na vernisáž a slavnostní předání cen za nejúspěšnější fotografie v soutěži "Inženýrská stavba 2016". Celá akce proběhne 9. 11. 2016 v 9:45 "u klavíru". Těšíme se na bohatou účast studentů, zaměstnanců školy i široké veřejnosti.

Soutěž vznikla v roce 2009, kdy se konal její "nultý" ročník. Ten ověřil, že projekt je životaschopný a že je o něj mezi studenty zájem.

Cílem soutěže bylo (a stále je) podpořit velmi potřebné obory inženýrského stavitelství (dopravní stavby - silnice, dálnice, železnice, mosty, tunely... a vodohospodářské stavby - přehrady, úprava toků, čištění odpadních vod, úprava vod, vodojemy, protipovodňové stavby...). Navzdory potřebě dobudovat v ČR dálniční síť, řešit železniční síť, navzdory povodním, nebo obdobím sucha (2015), zájem o tyto pro společnost klíčové obory je stále minimální. Proto tato soutěž.

Dalším nemalým cílem je rozvíjet estetické cítění studentů, zájem o architekturu, o krajinu, o poznávání naší vlasti a jejich technických památek.

Obory inženýrského stavitelství se dnes vyučují na cca deseti školách v ČR. Během sedmi ročníků soutěže (2015) se vystřídaly prakticky všechny české školy, kde se zmíněné obory vyučují, pravidelně (a velmi úspěšně) se soutěže zúčastňuje také SPŠS Žilina. Od roku 2009 se v soutěži vystřídalo na 250 fotografů. Vavřín vítězství si kromě naší školy odnesli i představitelé stavebních škol z Brna, Havířova, Plzně a Prahy. Soutěž již získává tradici a velmi pochvalně se o ní vyslovili představitelé laické i odborné veřejnosti. Úspěšné fotografie byly vystavovány například na TU v Ostravě, na školském odboru Pardubického kraje, na Povodí Labe, v městské knihovně Vysoké Mýto a mnoha dalších místech.

Projekt každoročně grantem podporuje OŠKT Pardubického kraje.

Letos pořádáme další ročník (propozice naleznete v příloze na konci stránky), tak se těším na Vaše fotografie a přeji Vám po "fotograficku": "Dobré světlo!"

Váš Ing. Stanislav Skalický

Plakat 2016