Závod v přespolním běhu

úterý, 25 září 2018 20:44 | Mgr. Eva Odložilová

Ve středu ráno odjelo družstvo chlapců i dívek na závod v přespolním běhu do Chocně. Družstvo chlapců tvořili M. Kadrmas, D. Harnach, J. Prušek, M. Kodad a J. Lehký. Dívky reprezentovaly K. Menclíková, P. Pechancová a I. Nekvindová. Účast bohužel na poslední chvíli odřekla A. Rošková, takže družstvo nebylo kompletní a startovalo mimo soutěž. Závod probíhal za ideálního počasí, trať vedla převážně lesem za choceňským koupalištěm a ve střední části se záludně zvedala a pak naopak strmě klesala. Dívky absolvovaly 1 kolo (necelé 3 km), chlapci museli kopec vyběhnout dvakrát. Jejich trať měřila necelých 5 km.

Nejlépe si v závodě vedli chlapci i dívky z Gymnázia Žamberk, naše dívky obsadily 3. místo a chlapci 5. místo. Velice dobře běželi D. Harnach, M. Kadrmas a J. Prušek, z dívek K. Menclíková a P. Pechancová. Výkony na hranici svých možností podali ale všichni zúčastnění a je třeba jim za jejich reprezentaci poděkovat.