Významné jubileum našeho kolegy Ing. Jiřího Muzikanta

pátek, 20 březen 2020 12:19 | Mgr. Marie Severová

Co znamená 90?

90 minut – to jsou 2 vyučovací hodiny
90 stupňů – to je pravý úhel
90 centimetrů – když je to v pase, tak žádné nadšení, ALE když se jedná o ulovenou rybu, je to úžasný úlovek
90 let – to je úctyhodný věk, hlavně když se ho dožíváte v relativně dobrém zdraví

Toto vše se týká našeho bývalého dlouholetého učitele inženýra Jiřího Muzikanta, který na této škole působil neuvěřitelných 44 let (1962 – 2006).

V roce 1950 na této škole maturoval a po vysoké škole a praxi v oboru vodohospodářských staveb se vrátil zpět, aby vzdělával odborníky a také dával základy deskriptivní geometrie. Jeho rukama prošly stovky studentů. Šestnáctkrát byl Jiří Muzikant třídním učitelem, kterého milovali někteří hodně, jiní méně a někteří vůbec. Ale takový je život. V podstatě je pro všechny nezapomenutelný „Můza“ či „Můzka“, jak mu mnozí říkali. A myslím, že nevzpomínají jen na jeho výuku, známkování či vrácené rysy a projekty, ale také na jeho organizování plesů, koncertů a zájezdů do divadel. Zorganizovat ples byla pro Jiřího Muzikanta vždy prestižní záležitost. Vše muselo být precizní. Když s maturanty nacvičoval předtančení, někdy to vypadalo, že je na pokraji infarktu, ale vždy vše klaplo na jedničku ke spokojenosti všech.

Ing. Jiří Muzikant byl a stále je duší stavební školy. I když odešel na zasloužený odpočinek, neustále je v kontaktu se školou a zajímá se o to, co se na ní děje.

Všichni mu přejeme vše nejlepší, hodně zdraví a sil do dalších let.

zpravodaj 04 2012
(Vysokomýtský zpravodaj 4/2012)

O tomto skvělém vyučujícím bylo nedávno natočeno vyprávění v rámci projektu Příběhy našich sousedů - oceněnou nahrávku i s fotogalerií si můžete prohlédnout přímo na těchto stránkách projektu.

Doporučujeme také prolistovat Vysokomýtský zpravodaj z 4/2012 a 3/2020.