Týden školení instalatérů

úterý, 16 květen 2017 23:37 | Ing. Miloslav Tomášek, ZŘ pro učební obory

V týdnu od 9.5.2017 do 12.5.2017 absolvovali žáci třetího ročníku oboru Instalatér čtyři certifikovaná školení u odborných firem.

Začátek byl v Brně u firmy HANSGROHE, se kterou škola dlouhodobě spolupracuje. Dopolední program byl zaměřen na novinky firmy, žáci si prohlédli vzorkovnu výrobků. Po dobrém obědě, který pro nás HANSGROHE zajistilo, se žáci učili zásady montáží a prakticky si některé věci vyzkoušeli. Protože následující školení bylo v Břeclavi a abychom nemuseli cestovat domů a druhý den zpět, zajistili pro nás firmy na vlastní náklady ubytování s večeří (řízek velký jak sloní ucho) a návštěvu vinného sklípku, kde proběhlo nejen formální setkání se zástupci firem, plánování zadání na letošní soutěž ŘEMESLO SKILL 2017, ale i ochutnávka vína u „strýca Libora“ a příjemné posezení s hudbou. Pro většinu žáků to byl nevšední zážitek, protože ve sklípku na Moravě nikdy nebyli.

Druhý den po snídani jsme dorazili do Břeclavi do firmy ALCAPLAST, kde jsme si nejprve prohlédli výrobu jednotlivých komponentů a jejich kompletaci. Potom následovalo školení od firmy SCHELL, kde zástupci firmy žáky seznámili s výrobním sortimentem a zásadními pravidly pro jejich montáž. Po dobrém obědě (zase řízek…) následovalo vlastní proškolení firmy ALCAPLAST. V odpoledních hodinách jsme se vrátili domů.

Následující den proběhlo už v našich prostorách školení firmy VIEGA, kde byli žáci seznámeni s výrobky firmy, zásadami odborné montáže a především s montáží trubních rozvodů z mědi a oceli pomocí lisovacích tvarovek.

Ze všech školení si žáci odnesli certifikáty, které je opravňují k účasti na dalším profesním školení, poskytovat zákazníkům prodlouženou záruku na výrobky a provádět spojování potrubí lisováním.

Všem firmám patří velký dík za provedená školení. Firmám HANSGROHE a ALCAPLAST ještě navíc za ubytování, dobré stravování a příjemný večer.