Turnaj v počítačové hře League of Legends

pondělí, 06 únor 2017 23:08 | Mgr. Ivana Bejblíková, Bc. Radek Tesař

V čase před vydáním vysvědčení jsme již poněkolikáté v řadě pořádali turnaj v počítačových hrách. V historii jsme jich sice vyzkoušeli několik, ale nejvíce příznivců má hra League of Legends. Tento trend potvrdila i anketa, která turnaji předcházela.

Zájem o samotný turnaj byl obrovský, kapacita byla naplněna dlouho před plánovanou uzavírkou registrací. V pondělí 30. 1. 2017 se tedy sešlo šestnáct týmů složených ze studentů naší i okolních středních a základních škol. Všichni chtěli své síly změřit ve verzi 5v5. Bohužel se objevily nečekané komplikace na straně herních serverů League of Legends. Po opakovaném zpomalování hry z jejich strany jsme nakonec s týmy dohodli změnu v herním systému. Turnaj proběhl ve verzi 1v1, přičemž výsledky jednotlivých členů týmu byly sečteny dohromady. Více než dobře promyšlená strategie celku tedy letos o výsledku rozhodovala zručnost a taktika jednotlivců.

Bez porážky propluly celým turnajem „Kaštany na ledu“ (Jan Hašek – náš student; Jan Dytrt – VOŠ a SŠT Česká Třebová; David Komůrka – SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové; Radek Němec, Jakub Dostál – ISŠT Vysoké Mýto) a zaslouženě si odnesly ceny pro vítěze – herní podložky pod myš a teplou pizzu. Na druhém místě se umístily „Sedmikrásky“ (Monika Voralová, Lukáš Vondráček, Vojta Vican, Kryštof Hlaváček -  naši studenti; Daniel Barták – GSŘMR Skuteč), pro které byla připravena také voňavá pizza, a třetí příčku obsadil tým „AutismGaming“ (Daniel Šotola, Tomáš Beránek, Dominik Kopecký, Radek Dušek, Jakub Jiráň – SPŠ Chrudim), jenž obdržel drobné sladkosti. Všem oceněným gratulujeme. Ostatním nezbývá než poděkovat za jejich zájem a bezproblémové akceptování změny herního systému. Doufáme, že se s většinou týmů setkáme i v červnovém termínu turnaje.

Za organizátory Ivana Bejblíková a Radek Tesař