TECHNOhrátky 2020

pondělí, 09 březen 2020 16:25 | Mgr. Ivana Bejblíková

Pardubický kraj upozorňuje na smysluplnost a potřebnost vzdělání v technických oborech například tím, že pořádá soubor akcí s názvem TECHNOhrátky. Do letošního ročníku byla zapojena i naše škola.

Ve středu 4. 3. se proto setkalo bezmála 130 žáků z devíti základních škol v Šemberově divadle, kde je přivítali nejen organizátoři, ale i významní hosté.

Od půl desáté se osmáci proměnili ve stavaře. Vyzkoušeli si aktivity, které jim přiblížily vyučovaná zaměření maturitního oboru (pozemní stavitelství, architektura; dopravní stavitelství; vodohospodářské stavby) i učební obory (zedník, vodař, instalatér, truhlář). Jednotlivá stanoviště měla velice široký záběr, každý si mohl najít činnost, která je blízká právě jemu. V počítačových učebnách vytvářeli žáci model domu, který se tiskl na 3D tiskárně, v parku před školou si s GPS v ruce vyzkoušeli geocaching. Všichni se také podívali na modelové koryto vodního toku do hydrotechnické laboratoře. V řemeslných dílnách si vyrobili dřevěný hlavolam, zkusili postavit zeď, nebo svářet plastové trubky. Každá z aktivit byla bodovaná. Nejlépe si se všemi úkoly poradili zástupci ZŠ Mistra Choceňského z Chocně.

Odpoledne ještě na všechny čekal vědomostní kvíz. Ten ovládli osmáci ze ZŠ Brandýs nad Orlicí a mohli si tak zaslouženě pochutnat na sladké odměně.

Zajistit takové množství aktivit nemohou samozřejmě zvládnout pouze samotní vyučující. Veliké poděkování proto patří i našim studentům. Ti se představili jako průvodci jednotlivých týmů a některá stanoviště byla zcela v jejich režii. Doufáme, že i díky nim si středeční den užili nejen vítězové.