Sportovní kurz druháků

pondělí, 23 září 2019 12:18 | vzkazy od žáků z 2.A

Jak si studenti 2.ročníku zasportovali, vám povědí sami:


Jakožto "velký sportovec" jsem se na sportovní kurz hrozně těšil. Hned jak jsme vyjeli, začala být sranda, která postupem času vyrostla až k neskutečně dobrému nápadu, kterým bylo ježdění do bláta. Říkám vám: je to to nejlepší, co můžete udělat. Akorát musíte dávat pozor, abyste při blbnutí například nepřeletěli přes řídítka, tak jako já. Druhý den jsme vyrazili na pěší túru, která byla poměrně dlouhá, avšak díky skvělé třídní partě jsem se vůbec nenudil. Dokonce jsem se i dozvěděl neskutečně zajímavé věci, jako třeba ty, že paní učitelka nebude svoji dceru pouštět na zábavy kvůli podobným typům jako jsem já (vůbec to nechápu). Třetí den jsme vyrazili na vodu. Na vodě jsem byl poprvé, takže jsem se necítil úplně bezpečně. Ale asi tak po 300 metrech, kde jsme se s kámošem hned jako první vyklopili, mě všechen strach už po zbytek cesty přešel. Po cestě jsme zažili spoustu skvělých zážitků, například když pan ředitel utopil foťák, atd. Samozřejmě každý den byl doplněn o různé hry, povídání, no ale stejně byl nejlepší fotbal a vlastní zábava na pokojích, ale to bych tady radši nerozebíral. Poté nastal už poslední den našeho kurzu, kdy jsme jeli na kolech zpátky z Kostelce nad Orlicí do Vysokého Mýta. Za mě to byl moc užitý kurz, díky všem.

Milan Halamka, 2.A

Dobrý den, vážení čtenáři,

chtěl bych Vás informovat o průběhu našeho sportovního kurzu. 10. září jsme po dlouhé administrativní hodince usedli na své bicykly a začala nám krásná cesta do Kostelce nad Orlicí. Po přijetí do našeho tábořiště jsme se ubytovali a ještě ten den jsme vyrazili za kulturou. Navštívili jsme zámek v Kostelci a v Častolovicích. Druhý den jsme vyrazili na pěší tůru na hrad Potštejn, a poté na hrad Litice. Večer jsme se vrátili vlakem do Kostelce a po nakoupení surovin na večeři jsme se dorazili do kempu, uvařili a těšili se na další den, kdy následoval sjezd Orlice do Týniště. Ráno v 9 jsme se sešli, dostala pokyny, jak se neutopit na řece, vzali si kanoe a vyrazili na ponoruplnou cestu po Orlici. Na řece nás čekalo plno nástrah, několik spadaných stromů, pubertálních spolužáků a mělkých míst. Ač jsme se několikrát potopili nebo narazili do větví, troufnu si říct, že jsme si vodu velice užili. V pátek jsme ve zdraví dojeli do Mýta a tam jsme se rozloučili. Moc jsem kurz užil a už se těším na další společné zážitky. 

Jan Škaroupka, 2.A