Soutěž Zlaté ručičky

středa, 23 květen 2018 19:04 | Bc. Kamil Vimr

Dne 18. května 2018 proběhla řemeslná soutěž O zlaté ručičky, která byla podpořena Pardubickým krajem. Soutěž je určena pro žáky 8. ročníků, kteří mají zájem o učební obory. Celkem se přihlásilo 12 dvoučlenných týmů ze čtyř ZŠ.

Soutěž byla rozdělena na tři části dle oborů dřevo, kovo a stavba. V truhlářských dílnách bylo cílem vyrobit dřevěnou krabičku, u instalatérů svěrku a u zedníků zděný pilíř. Podkladem vždy byla výkresová dokumentace a jednoduchý plánek. Všechny týmy se úkolů zhostily se ctí, ale vyhrály jen ti nejlepší.

Pořadí vítězů:

  1. místo, Patrik Chlebný a Štěpán Brůžek, ZŠ a MŠ a Proseč
  2. místo, Antonín Kočí a Jindřich Vojtíšek, ZŠ Zámecká, Litomyšl
  3. místo, Jan Dostál a Tadeáš Trávníček, ZŠ Javornického, Vysoké Mýto

Průběh soutěže provázela příjemná atmosféra a tímto patří poděkování všem zúčastněným. Další poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu soutěže.