Soutěž zručnosti „O zlaté kladívko“

pondělí, 12 prosinec 2016 22:18 | Ing. Miloslav Tomášek

Dne 9. prosince 2016 proběhl na úseku učebních oborů 1. ročník soutěže řemeslných dovedností pro žáky základních škol. Zúčastnilo se 14 dvoučlenných týmů z pěti základních škol, dvě družstva tvořily dívky.

Soutěžící museli absolvovat tři úkoly, z nichž dva byly zaměřeny na vánoční tématiku. V zednické dílně vyzdívali pilíř, v truhlárně vyráběli svícen ze dřeva. Ten byl náplní i posledního úkolu v instalatérské dílně. Svícen svařovali z plastových vodovodních trubek.

Všem účastníkům se soutěž líbila, spokojen byl i pedagogický doprovod. Všichni si odnesli propagační materiály o škole, pamětní list a první tři družstva hodnotné věcné ceny a diplom.

Velký dík patří všem našim učitelům odborného výcviku za přípravu a organizaci soutěže. Doufáme, že to byl začátek další tradice na naší škole.

Výsledky:

1. místo - Vojtěch Kohl a Jaromír Rouha – Základní škola Vysoké Mýto, Jiráskova