Soutěž O zlaté ručičky 2019

středa, 05 červen 2019 23:46 | Ing. Vladimír Richtr

Šikovní žáci okolních základních škol se utkali v 2. ročníku soutěže řemeslných dovedností O Zlaté ručičky, která proběhla na konci května v dílnách školy na ulici Kpt. Poplera. Zúčastnilo se jí 13 dvoučlenných týmů ze šesti základních škol.

Soutěžící museli absolvovat během tří hodin tři praktické úkoly, které si pro ně připravili učitelé odborného výcviku. V zednické dílně vyzdívali pilíř z plných pálených cihel, v truhlárně dílně vyráběli dřevěný podnos. V instalatérské dílně soutěžící si vyzkoušeli sváření plastů a řezání závitů.

Soutěžící si odnesli pamětní list, upomínkové předměty a propagační materiály o škole. První tři družstva navíc obdržela hodnotné věcné ceny a diplom.

Za přípravu a organizaci soutěže patří velký dík učitelům odborného výcviku Františkovi Voříškovi, Tomášovi Rusínovi, Janu Vaškovi a Bc. Kamilovi Vimrovi. Poděkování si také zaslouží vybraní žáci 1. ročníku SOU za pomoc při organizaci soutěže.

Věříme, že příští rok se přihlásí hojný počet soutěžících a tato tradice bude pokračovat.

Výsledky:

1. místo Runštuk Dominik, Nechvíle Vojtěch Základní škola Dašice
2. místo Eliška Jägermanová, Antonín Pešina ZŠ Horní Jelení 
3. místo Rouha Lukáš, Tošovský Matěj ZŠ Vysoké Mýto Jiráskova