Soutěž O zlaté kladívko 2019

neděle, 24 listopad 2019 12:39 | Ing. Vladimír Richtr

Dne 22. listopadu 2019 proběhl v areálu školy na ulici Kpt. Poplera již 4. ročník soutěže řemeslných dovedností pro žáky základních škol. Zúčastnilo se rekordních 15 dvoučlenných týmů ze sedmi základních škol.

Soutěžící museli absolvovat během tří hodin tři praktické úkoly, které si pro ně připravili učitelé odborného výcviku. V zednické dílně vyzdívali pilíř 30 x 45 cm z plných pálených cihel, v truhlárně dílně vyráběli ze dřeva svícen. V instalatérské dílně soutěžící vyráběli ozdoby na vánoční stromek.

Všem účastníkům se soutěž líbila. Soutěžící si odnesli pamětní list, propagační materiály o škole a spoustu zážitků. První tři družstva navíc obdržela hodnotné věcné ceny a diplom. Hlavní cenu ZLATÉ KLADÍVKO si tentokrát odneslo družstvo ZŠ Vysoké Mýto, Jiráskova ve složení Michal Wich a Lukáš Rouha.

Za přípravu a organizaci soutěže patří velký dík učitelům odborného výcviku Petru Zelenkovi, Tomáši Rusínovi, Janu Vaškovi a Bc. Kamilu Vimrovi. Poděkování si také zaslouží vybraní žáci 1. a 2. ročníku SOU za pomoc při organizaci soutěže.

Soutěž finančně podpořilo Město Vysoké Mýto a Pardubický kraj.

Věříme, že příští rok se přihlásí hojný počet soutěžících a tato tradice bude pokračovat.

Výsledky: 

1. místo 27 b. Michal Wich, Lukáš Rouha ZŠ Vysoké Mýto, Jiráskova
2. místo   25 b.  Petr Uher, Lukáš Marek ZŠ Vysoké Mýto, Javornického
3. místo 21 b. Michaela Gregorová, Irena Šplíchalová ZŠ Vysoké Mýto, Javornického