Soutěž O zlaté kladívko 2018

pondělí, 26 listopad 2018 21:47 | Ing. Vladimír Richtr

Dne 23. listopadu 2018 proběhl v areálu školy na ulici Kpt. Poplera již 3. ročník soutěže řemeslných dovedností pro žáky základních škol. Zúčastnilo se 13 dvoučlenných týmů ze šesti základních škol.

Soutěžící museli absolvovat během tří hodin tři praktické úkoly, které si pro ně připravili učitelé odborného výcviku. V zednické dílně vyzdívali pilíř 30 x 30 cm z plných pálených cihel, v truhlárně dílně vyráběli ze dřeva svícen. V instalatérské dílně soutěžící vyráběli svěrku, které se užívají na rozvody vody.

Všem účastníkům se soutěž líbila. Soutěžící si odnesli pamětní list, upomínkové předměty a propagační materiály o škole. První tři družstva navíc obdržela hodnotné věcné ceny a diplom. Hlavní cenu ZLATÉ KLADÍVKO si tentokrát odneslo družstvo z Masarykovy ZŠ Klášterec nad Orlicí ve složení Václav Toman a Ondřej Zverec.

Za přípravu a organizaci soutěže patří velký dík učitelům odborného výcviku Lukáši Hledíkovi, Tomáši Rusínovi, Janu Vaškovi a především Bc. Kamilu Vimrovi, který je „duchovním otcem“ této soutěže. Poděkování si také zaslouží vybraní žáci 1. a 2. ročníku SOU za pomoc při organizaci soutěže.

Soutěž finančně podpořilo Město Vysoké Mýto a Pardubický kraj.

Věříme, že příští rok se přihlásí hojný počet soutěžících a tato tradice bude pokračovat.

Výsledky:

1. místo 29 b. Václav Toman, Ondřej Zverec Masarykova ZŠ Klášterec nad Orlicí
2. místo 28 b. Štěpán Brůžek, Patrik Chlebný ZŠ a MŠ Proseč
3. místo 27 b. Jindřich Vojtíšek, Antonín Kočí ZŠ Litomyšl, Zámecká 496