Sbírkový den pro nadační fond Světluška

neděle, 13 září 2020 20:58 | Ing. Jana Břicháčková

Naše škola se už několikrát zapojila do Sbírkových dní nadačního fondu Českého rozhlasu - Světluška. Letos tomu nebylo jinak. V pondělí 7. 9. jsme vyslali, z řad našich studentů, tři páry Světlušek do ulic Vysokého Mýta. Počasí sbírce přálo a veřejnost byla velmi štědrá. V letošním roce bylo možné u Světlušek zakoupit papírová tykadla, hrací karty či zubní kartáčky. Díky štědrým občanům se finanční příspěvky do kasiček jen hrnuly.

Nadační fond Světluška každoročně rozsvítí život stovkám nevidomým dětem i dospělým, kteří z přidělených finančních prostředků mají možnost nakoupit speciální pomůcky, zaplatit výcvik vodících psů, nebo si splnit umělecký či sportovní sen.

Všem, kteří přispěli velice děkujeme. Podpořili jste dobrou věc. Pokud jste nás v ulicích nezastihli, příští rok nás jistě zastihnete.

Též děkujeme za atmosféru. Díky pozitivním ohlasům, s nimiž se naše Světlušky v ulicích setkaly, si sbírku velmi užily. 

Svetluska