Přípravka na přijímačky na vysokou školu

úterý, 23 únor 2021 09:31 | Ing. arch. Anna Křížová

Přestože se u nás u přijímaček do prváku s talentovkami nesetkáš, tak v případě tvého rozhodnutí pokračovat po střední škole na školu vysokou, kde jsou talentovky nezbytné tě na ně umíme připravit.

Dlouhodobě se věnujeme studentům, kteří takový zájem projeví. Jedním z příkladů může být příprava na studium na vysoké škole architektury. Přijímačky na architekturu, se stejně jako studium následné vyznačují vysokými nároky na kreativitu a přípravu nad rámec osnov běžného učiva, především co se týče kresby a dějin architektury a umění. Zvládne to ale každý, kdo v sobě najde trochu nadšení, zápalu a výdrže.

Před Vánoci jsme proto spolu se zájemci vyjeli na čtyřdenní workshop do města Luže, kde jsme intenzivní dny strávili kresbou, logickými úkoly a probírali jsme se souvislostmi ve vývoji architektury od pravěku až po současnost. Při večeři jsme si všechno důležité ještě jednou shrnuli a před spaním jsme si pouštěli související dokumentární produkci.

Nyní, těsně před přijímačkami a talentovkami na VŠ podobný kurz probíhat nemůže. I tak se ale studentům věnujeme a společně s nimi pracujeme na jejich přípravě v rámci individuálních konzultací. Během nich zadáváme úkoly, probíráme jejich kresebné práce vypracované doma a sestavujeme z nich portfolia k talentovým zkouškám. Ty s ohledem na situaci budou probíhat bezkontaktně, právě na základě portfolií a následných pohovorů.