Pohled do stavařské kuchyně

pondělí, 01 březen 2021 16:59 | Ing. Miroslav Čermák

Stále probíhá distanční výuka. Jakákoliv činnost, která nás "odtrhne" od počítačů, je tak velmi prospěšná. Zrovna probíráme ve stavebních materiálech beton, tak co nechat studenty trochu si s betonem pohrát? Nápad se zrodil, byl přednesen, ale většinová odezva: "No jo, pane učiteli, ale my doma cement, písek ani kamenivo nemáme, tak nemůžeme úkol splnit." Hm, nemilá situace, ale dobrý nápad přece nenechám zapadnout.
Nevadí, s heslem "Každá činnost je v této době důležitá" jsme přistoupili k alternativě. "Nemáte cement či kamenivo? Použijte cokoliv!"
Takže studenti byli postaveni do situace zkusit si namíchat směs v určitém poměru z čehokoliv, co nahradí cement s kamenivem, a nechat to 5 dní vyzrát. Po uvedené době k tomu také udělali závěr.
Musím říct, že fantazii mají naši studenti nepřebernou a výsledek se určitě povedl. Pokud by se z některých stali po splnění tohoto úkolu místo stavařů kuchaři, tak proč ne. Hlavně, že vstali od počítače a něco tvořili.
Děkuji za skvěle odvedenou práci.


Učitel stavebních materiálů, Miroslav Čermák.