Okrskové kolo ve fotbale

pondělí, 14 říjen 2019 09:24 | Lukáš Sekanina. SI4 – kapitán týmu

V úterý 8. 10. 2019 se na stadionu ve Vysokém Mýtě sešly fotbalové týmy 3 vysokomýtských středních škol – gymnázia, ISŠT a stavebky a družstvo Obchodní akademie Choceň. V prvním zápase turnaje jsme se utkali my s Vysokomýtskou ISŠT. V zápase jsme po jednoznačném prvním poločase vedli 2:0. Po poločase a po krátké pauze nám chvíli trvalo, než jsme se do hry opět dostali, a tak soupeř bohužel snížil na 2:1. Obdržený gól nás ovšem nastartoval, naše vedení jsme si už nenechali vzít a vyhráli jsme 2:1. Druhý zápas turnaje odehrálo Gymnázium Vysoké Mýto proti OA Choceň. Zápas to byl velice vyrovnaný, ale ve všech koncových nahrávkách a střelách byli přesnější kluci z OA Choceň, kteří si vypracovali dvě gólové příležitosti, a ty proměnili. Výsledek skončil rozdílem dvou gólů pro OA Choceň. Po ukončení zápasu proběhla krátká pauza, po které jsme nastoupili k finálovému zápasu proti Chocni. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Obranu jsme měli dobrou a soupeře jsme k ničemu moc nepustili. Ke konci prvního poločasu nastal trochu sporný zákrok, když jsme v našem vápně odkopávali míč, který trefil protihráče do ruky. Podle mého subjektivního názoru byla hodně od těla a mělo se zapískat. Byla to ovšem sporná situace, kterou rozhodčí neviděl dobře. Hrálo dál a my jsme bohužel obdrželi první gól. Druhý poločas už byl zlehka, jako kočka s myší. Docházely nám síly, přišlo pár zranění a už to zkrátka nebylo to pravé ořechové. Dostali jsme další tři góly a výsledek 4:0 tomu odpovídal. Na závěr bych chtěl říct, že kluci hráli velice dobrý fotbal a reprezentovali naši školu se ctí. Vyzdvihnout ale musím našeho nejlepšího hráče Jiřího Pruška, který celý turnaj odjezdil po zadku a dal do toho to srdíčko. Všichni hráči by si z něj měli vzít příklad. Na turnaji jsme vybojovali krásné 2. místo, což nás velice těší, neboť jsme skončili před Gymnáziem VM.