Od září nově s ISIC kartou

čtvrtek, 11 červen 2020 08:19 | Jiří Skalický

Vážení studenti,

rádi bychom vás informovali, že naše škola bude na základě doporučení Studentské rady nově vydávat svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole a zároveň nahradí funkci stávajících čipů. Průkaz také využijete na zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR. ISIC je mezinárodně uznávaný doklad studenta, akceptovaný ve 130 zemích světa, včetně všech členských zemí EU. V zahraničí bude průkaz ISIC uznán na více než sto dvaceti pěti tisících místech.

Vizual ISIC v4 moje

Jak využijete průkaz ISIC na škole:

• je oficiálním průkazem studenta naší školy
  • od září ho budeme používat místo čipu pro vstup do školy, na kopírování a pro výdej stravy v jídelně
  • mnohými institucemi je uznáván jako plnohodnotné potvrzení o studiu (např. dopravními podniky)

Cena za pořízení průkazu ISIC:

• prvotní pořízení průkazu přes školu stojí 290 Kč
  • cena prodloužení v dalších letech je 180 Kč
  • v případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110 Kč

(ISIC v běžné distribuci mimo naši školu stojí 350 Kč každý rok bez možnosti využití na škole)

Využití průkazu ISIC mimo školu:

• slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech v e-shopech, obchodech, stravování a vzdělávání
    • při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách
    • na vstupném na festivaly, akce, do klubů
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • při cestování – letenky, autobusové a vlakové jízdenky
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
  • slevy a výhody v dopravě: MHD nejen v krajských městech, sleva na téměř 300 autobusových linkách v ČR
  • průkaz ISIC platí ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • je akceptován většinou dopravních podniků po celé ČR jako potvrzení o studiu na naší škole
  • možnost zřízení speciálního cestovního pojištění UNIQA

Do 23. 6. 2020 uhraďte, prosím, poplatek 290 Kč dle pokynů v Edupage (sekce „Platby“ u rodičovského účtu) a na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. pošlete vyplněnou „Žádost o ISIC“ a svoji fotografii. Doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí, oříznout na čtvercový formát).

Zaslanou žádost je možné podepsat nejpozději při převzetí průkazu (první školní den). Agendu ISIC na naší škole vyřizuje paní sekretářka Miroslava Vítková.

Věříme, že přivítáte tuto změnu, díky níž budete moci využívat řadu dalších výhod, které studentské roky přináší.

Více informací naleznete na www.isic.cz.

Dokumenty ke stažení:

pdfŽádost o ISIC - vyplnit a zaslat emailem
pdfInformace o pravidlech a ochraně osobních údajů
pdfBrožura ISIC karty

banner ISIC na web