Máme nejlepší web v republice!

středa, 07 červen 2017 23:44 | Ing. Jiří Skalický

Již třetím rokem společnost EDUin pořádá celostátní soutěž o nejlepší školní stránky sCOOL web. Letošní ročník se rozrostl na 94 zúčastněných škol, přičemž naše škola obsadila krásné první místo.

Stránky škol byly hodnoceny ve třech samostatných kategoriích. V prvním kole vybírali 10 nejlepších v každé kategorii hodnotitelé z přihlášených škol, kteří u každé stránky kontrolovali více jak 50 kritérií. Ve druhém kole pak vítěze určila odborná porota. Ta se v tomto ročníku zaměřovala především na využití školních informačních systémů. Na našich stránkách jich najdete celou řadu, především online rozvrhy i suplování, klasifikaci, docházku či velmi kladně hodnocený e-learning systém, což je skvělý pomocník učitelů i žáků. Kromě výborné grafiky a bohatého obsahu jsme zabodovali i s možností StreetView prohlídky naší školy.

Prvotním záměrem společnosti EDUin bylo především to, aby školám nabídla návod, jak rozvíjet školní webové stránky. Jejich hodnotící kritéria jsme tak přivítali jako dobré tipy na to, jak vylepšit náš nedávno vytvořený web (připomínka jeho tvorby zde).

Více informací o soutěži můžete nalézt na stránkách www.scoolweb.cz

Výsledky sCOOL web 2017 

Kategorie A (neúplně organizované ZŠ)

1. Základní škola Duhovka, s.r.o. 
2. Základní škola SMART
3. Základní škola a Mateřská škola Stehelčeves

Kategorie B (plně organizované ZŠ)

1. Základní škola a Mateřská škola Deblín
2. Základní škola a mateřská škola Mirovice
3. Základní škola a mateřská škola Na Beránku, Praha 12

Kategorie C (střední školy)

1. VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto
2. Střední škola - Podorlické vzdělávací centrum, Dobruška
3. Gymnázium Jana Keplera, Praha 6

Cena veřejnosti (online hlasování)

1. Základní škola Pardubice-Polabiny
2. Střední průmyslová škola, Mladá Boleslav
3. Střední škola - Podorlické vzdělávací centrum, Dobruška

 

FOTO: Jiří Coubal, EDUin