Loučení s asistentem ve výuce anglického jazyka

pátek, 24 duben 2020 22:43 | Mgr. Marie Severová

Od září 2019 působil na naší škole a na Technické Vysoké Mýto asistent ve výuce anglického jazyka. Rafael Maarek se k nám dostal prostřednictvím Fulbrightovy komise, mezivládní česko-americké organizace založené za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými formou stipendijních programů a poradenských a informačních služeb.

Rafael, který žije v Kalifornii v   Rancho Palos Verdes (nedaleko Los Angeles) si rychle zvykl na poklidný život v našem městě, zapojil se do výuky angličtiny a stal se nejen jedním z vyučujících. Pro naše studenty se stalo samozřejmostí se s ním jen tak potkat, prohodit pár slov, zahrát si společně u klavíru nebo spolu strávit společné odpoledne v technickém nebo konverzačním klubu. Se studenty a vyučujícími toho zažil opravdu hodně – sportovní kurzy, stužkovací večírek i ples, společné výlety a projekty.  Líbilo se mu u nás a plánovali jsme další společné akce. Šíření koronaviru ale vše změnilo. Projekt Fulbrightovy komise byl na konci března předčasně ukončen a Rafael zamířil domů. Odlet  bez rozloučení se  studenty a kolegy byl smutný, ale Rafael nás mile překvapil. I přes velký časový rozdíl se pravidelně účastní online výuky angličtiny.