Konference Vodní toky 2019 - Hradec Králové

čtvrtek, 28 listopad 2019 21:34 | Filip Bečička, SI4

Jako každý rok jsme my vodaři SI3 a SI4 měli tu záviděníhodnou možnost zúčastnit se konference Vodní toky 2019. Akce se konala v úterý a ve středu 26. a 27. 11. v hotelu Černigov, ze kterého přímo dýchá atmosféra minulého režimu. Hlavním tématem letošního roku byla správa vodních toků a povodí. Poslechli jsme si několik zajímavých přednášek, například o povodí vodní nádrže Hostivař, uskutečněných revitalizacích koryt nebo úpravě řeky Dyje u hranic s Rakouskem. Pro některé byla ale hlavním lákadlem připravená svačina a reklamní předměty. Předpokládám, že další ročníky nabídnou opět něco zajímavého, jen by si měli pořadatelé dát pozor na délky jednotlivých přednášek, protože půlhodinový skluz začíná být tradicí.