Informace pro zájemce o studium

pondělí, 08 duben 2019 00:02 | Jiří Skalický

Máš již podanou přihlášku ke studiu na naší škole?

wwworks foto remeslnik 2

Pokud jde o učební obor, můžeš být v klidu. Žádné písemky tě nečekají. Přijď pouze společně se svým zákonným zástupcem v úterý 23. dubna ve 14 hodin na schůzku do hlavní budovy školy (Komenského 1, Vysoké Mýto). Převezmete si tu rozhodnutí o přijetí ke studiu. Můžete rovnou odevzdat zápisový lístek (ten ti dali na ZŠ) a navíc se dozvíš praktické informace o tom, co tě v příštím školním roce čeká.

 

wwworks foto stavar

Pokud jsi zvolil maturitní obor, čekají tě přijímací zkoušky. Ty se budou psát v pátek 12. dubna a v pondělí 15. dubna. Záleží, na kolikátém místě na přihlášce jsi naši školu uvedl. Následující informace jsou pro oba termíny společné.

Do hlavní budovy školy se dostav ráno po osmé hodině. Na nástěnce ve vestibulu si na seznamu zjistíš, ve které třídě budeš testy psát. Nemusíš se bát bloudění, vše bude označené šipkami a navíc se zde budou pohybovat naši studenti, kteří tě v případě potřeby na dané místo zavedou.

V půl deváté se začíná psát test z matematiky. Na jeho vypracování máš 70 minut. Poté následuje přestávka a v 10:50 budeš psát test z českého jazyka a literatury. Pro něj je časový limit o 10 minut kratší. Po dvanácté bys měl mít všechno za sebou.

Protože testy neopravujeme u nás ve škole, ale musíme je odeslat k centrálnímu opravení, nemůžeš se výsledky (bohužel) dozvědět hned. K nám na školu přijdou až 29. dubna. Jakmile se tak stane, vyvěsíme pořadí přijatých uchazečů na našem webu a na nástěnce ve vestibulu. Samozřejmě nebudeme zveřejňovat jména, musíš se najít pod svým evidenčním číslem.

Rozhodnutí o přijetí nebudeme zasílat poštou. Tvůj zákonný zástupce si ho může vyzvednout v úterý 30. dubna od 7:00 do 15:00 hodin v kanceláři školy. Pokud se vám doma tento termín nehodí, můžete se samozřejmě stavit v kanceláři v tuto dobu i v jiném dni. Pozor ale na 10-tidenní lhůtu (ta běží od termínu zveřejnění výsledků), během které se musíš rozhodnout, zda k nám na školu opravdu nastoupíš. Své rozhodnutí musíš potvrdit odevzdáním zápisového lístku (dostal jsi ho na své ZŠ). Oba úkony se samozřejmě mohou spojit – můžete tedy vyzvednout rozhodnutí o přijetí a zároveň odevzdat zápisový lístek.

Máš-li nějaké nezodpovězené otázky ohledně přijímacích zkoušek, neváhej se zeptat. Telefonní číslo do kanceláře školy je 465 420 314. Tak držíme palce!