Exkurze 1.A do Brna

neděle, 01 červenec 2018 19:36 | Ing. Jana Břicháčková

Dne 21. 6. vyrazila třída 1.A na svou první školní exkurzi, a to do Brna vlakem. Po příjezdu jsme nasedli do "šaliny", která nás dovezla k výstavišti, kde jsme navštívili Vida! science centrum. Tam jsme si mohli kromě různých fyzikálních a chemických jevů ověřit znalosti i z deskriptivní geometrie. Nejvíce nás zaujala pitva oka, ne lidského, ale kravího. Následně nás čekala cesta do Bystrce a prohlídka tamní ZOO. Obrovské vedro nám ubíralo síly, ale neodradilo nás od prohlídky. Zato některým zvířátkům bylo i takové vedro, že ani nevylezla ze svých úkrytů. Zachránila nás zvířata ze safari, u kterých jsme stihli komentovanou prohlídku, která nás všechny upoutala k lavičkám a odpočinku ve stínu. Následně jsme se přemístili k Brněnské přehradě, kde jsme se pomocí parníku dostali na druhou stranu přehrady. Tam už na nás čekal správce turistické základny, který nás dovedl do areálu, kde jsme se pustili do přípravy večeře. Večeře byla v naší režii, kluci nachystali dřevo, holky špekáčky, chleba a už jsme opékali. Po večeři jsme se věnovali sportování - jedni fotbalu, druzí plavání v přehradě. Tím jsme ukončili den a prospali jsme se do druhého dne naší exkurze.

Druhý den jsme po příjemné snídani vyrazili parníkem na hrad Veveří. Tato dominanta nad Brněnskou přehradou nás zabavila na celé dopoledne. Poté jsme se už dopravním trojbojem (parník, šalina, vlak) přemístili do svých domovů. Všichni jsme si exkurzi užili, už teď se těšíme do druhého ročníku na sportovní kurz.