Dny otevřených dveří se přestěhovaly na internet

neděle, 15 listopad 2020 19:40 | Mgr. Ondřej Glac

Stávající nelehká situace dopadá na žáky osmých a devátých tříd nejen tím, že se nemohou obvyklým způsobem připravovat na přijímací zkoušky. Dočasně přišli i o dny otevřených dveří, což je v posledních letech mimořádně oblíbený způsob, jak si vybrat v nabídce středních škol. Možnost projít si školu, setkat se s učiteli, vedením i staršími spolužáky a vidět jejich vystavené práce může dát těmto uchazečům opravdu mnoho.

Protože školy není sále možné otevřít fyzicky, zpřístupnila se ta naše velmi netradičně. Říjnové dny otevřených dveří jsme nezrušili, ale převedli do prostředí internetu. Na stránkách online.stavebniskola.cz prezentovali učitelé i stávající studenti jednotlivé obory i reálné prostředí školy formou živého přenosu. Současná technika dokáže divy, je tak možné projít školu i z pohodlí domova.

Když budete mít chuť a čas, rádi se setkáme i s Vámi v termínech příštích dnů otevřených dveří 25. 11. a po Novém roce i 15. a 16. ledna. Pokud nám epidemie nedovolí osobní setkání, budeme pro zájemce otevřeni znovu přes internet.

Přejeme v těchto ztížených podmínkách deváťákům i jejich rodinám šťastnou ruku – výběr školy je rozhodnutí, které výrazně ovlivní celý jejich život. Skvělých škol je naštěstí dostatek, teď jen najít „tu pravou“.