Den díkůvzdání

pondělí, 09 prosinec 2019 20:10 | Vojtěch Dostál

Den díkůvzdání. Den, kdy děkujeme Bohu, se datuje od roku 1621. Právě tento rok na podzim poskytli američtí domorodci nezbytnou pomoc osadníkům při obstarávání potravy.

Pro nás je svátek známý spíše jako psychická příprava na nadcházející Black Friday. Letos tomu však přece jen bylo trochu jinak. Poprvé tento svátek s námi oslavil Rafael, americký asistent při výuce anglického jazyka. Jelikož je tento svátek pro Američany jeden z největších, chtěli jsme Rafaela překvapit.

 Již od rána to ve škole vypadalo jako v kavárně Slavia, dortíčky, sušenky, panacoty, džusy a mnoho dalších dobrot. V této dobrovolné činnosti studentů jsme převážně nechali vyniknout spolužačky. Chlapci spíše dělali odbornou recenzi na hotová díla. Každou přestávku, jsme mohli vidět vřelé přání Rafaelovi s malým dárkem od studentů. 

Zhruba o půl třetí se začala ve vestibulu školy shlukovat skupinka třeťáků. Po příchodu Rafaela jsme si vyslechli poslední organizační informace a nasedli do školního mikrobusu směr BBQ bar. Rafael nejenomže nevěděl, kam se pojede, ale také neviděl, jelikož jsme mu dali škrabošku na oči, aby se zážitek zintenzivnil. Po vystoupení z auta se již Rafael mohl pokochat po skoro americké půdě a ochutnat jídlo, které připomíná to domácí. 

Slavnostní den zakončil Rafael několika striky v bowlingu. Povedlo se!