Celostátní soutěž „Rozpočtujeme s Callidou“

úterý, 19 duben 2016 01:35 | pokus autor

Ve středu 6.4.2016 se uskutečnil v Praze na Fakultě stavební ČVUT 21. ročník soutěže „Rozpočtujeme s Callidou" v kategorii středních škol. Stavební školu ve Vysokém Mýtě reprezentovali studenti třídy

S4 Pavel Tobiášek a Václav Tměj

Studenti sestavovali stavební rozpočet na vybrané části skutečně realizovaného bytového domu v Praze. Počítali výměry monolitického stropu nad 1.NP z vodonepropustného betonu PERMACRETE a plochy obvodového a vnitřního zdiva z vápenopískového systému VAPIS na tenkovrstvou maltu. Dalším úkolem byla záměna nosného materiálu za aktuální výrobky z portálu SCI-Data.cz. Studenti měli za úkol spočítat výměry podkladních vrstev podlah místností a zkalkulovat ceny zateplení fasády systémem ETICS z materiálů BAUMIT TWINNER a NanoporTop v rozpočtovém programu euroCALC3.

Náročné zadání letošního ročníku soutěže se podařilo studentům  zvládnout  v konkurenci jedenácti středních stavebních škol z celé republiky dobře, i když neosadili přední příčky.

Studenti velice ocenili způsob organizace a přístup pořadatele soutěže firmy Callida Praha, partnerských firem a Fakulty stavební ČVUT, kteří pro soutěžící zajistili  bohatý program.

Již v úterý 5.dubna jsme soutěž odstartovali návštěvou divadelního představení „Drž mě pevně,miluj mě zlehka" v divadle ABC v Praze.

Po vlastní soutěži  byla pro všechny zúčastněné  připravena přednáška z oblasti stavebních materiálů – Ing. Jan Veselý (Českomoravský beton, a. s.), Ing. Jiří Kux (VAPIS stavební hmoty s.r.o.) a Ing. Jaromír Žumár (Baumit, spol. s r.o.).

Děkujeme všem pořadatelům za organizaci a celkové zajištění soutěže. Zároveň děkuji studentům za reprezentaci školy.

Ing. Marta Burešová – učitel odborných předmětů